Zestawienie znaków
EN

Aktualności

ETR

Regionalne Centrum Komunikacji w Warszawie oficjalnie otwarte!

W poniedziałek 22 czerwca uroczyście otworzyliśmy warszawskie Centrum, z którego usług mogą korzystać mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Otwarcie w Warszawie było wyjątkowe m.in. dzięki obecności Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób NiepełnosprawnychMaja Nowak – Posłanka na Sejm RP. Dziękujemy pani minister za obecność, a także za codzienne wspieranie działalności Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami na wielu poziomach.

W wydarzeniu wzięli udział także odbiorcy usług oferowanych w Regionalnych Centrach Komunikacji od 20 kwietnia oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Zarządu Województwa Mazowieckiego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pojawili się też przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Otwarcie w Warszawie było także okazją do spotkania dla ekspertów i specjalistów, którzy od wielu miesięcy pracują nad stworzeniem i działaniem Centrum Komunikacji. To pracownicy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polski Związek Głuchych Zarząd Główny oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ZG, którzy tego dnia spotkali się, by wspólnie świętować.

Regionalne Centrum Komunikacji w Warszawie czeka z otwartymi drzwiami na osoby, które potrzebują wsparcia w codziennej komunikacji. Centra działają także w 15 innych miastach. Usługi świadczymy też zdalnie i środowiskowo na terenie całej Polski. Serdecznie zapraszamy!

Lokalizacje RCK można sprawdzić na interaktywnej mapie Google

ETR

Tekst łatwy

22 czerwca było uroczyste otwarcie Regionalnego
Centrum Komunikacji w Warszawie.

W skrócie RCK w Warszawie.

Na otwarcie RCK w Warszawie przyszło dużo gości.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność.

Cieszymy się, że byliście z Nami na uroczystości.