Zestawienie znaków
EN

Aktualności

ETR

Gorzów Wielkopolski uroczyście uznajemy za otwarty!

15 czerwca 2026 r. odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście.

Wśród gości honorowych znaleźli się Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Pan Hubert Harasimowicz oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiego Pani Anna Synowiec.

Podczas uroczystości odczytano również listy gratulacyjne przekazane przez Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Wojewodę Lubuskiego. Ważnym punktem wydarzenia było także wystąpienie dr hab. inż. Andrzeja Pieczyńskiego, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Kierownika Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia oraz Pełnomocnika ds. dostępności i ochrony małoletnich.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim, którzy wykonali program artystyczny na akordeonie.

Nie odbyło się bez wzruszeń i atmosfery wyjątkowości. Także dla wszystkich pracowników tworzących to RCK, którzy już od 20 kwietnia oddają wszystkie swoje umiejętności i wieloletnie doświadczenie, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki względem osób korzystających z usług i wsparcia.

Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji stanowi ogromny krok w rozwoju działań na rzecz dostępności, komunikacji oraz wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami w województwie lubuskim.

Lokalizacje RCK można sprawdzić na interaktywnej mapie Google.

ETR

Tekst łatwy

15 czerwca było uroczyste otwarcie Regionalnego
Centrum Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim.

W skrócie RCK w Gorzowie Wielkopolskim.

Na otwarcie RCK w Gorzowie Wielkopolskim przyszło dużo gości.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność.

Cieszymy się, że byliście z Nami na uroczystości.