16 czerwca w Bytomiu spotkali się przedstawiciele administracji rządowej, samorządu, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, aby wspólnie świętować otwarcie śląskiego Regionalnego Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami.
Jak podkreślał Adam Mstowski, kierownik Regionalnego Centrum Komunikacji w Bytomiu – „Dla większości z nas komunikacja jest czymś naturalnym. Jednocześnie dla wielu osób to codzienne wyzwanie. Mam nadzieję, że Regionalne Centrum Komunikacji w Bytomiu stanie się ważnym miejscem wsparcia dla osób ze specjalnymi potrzebami komunikacyjnymi w całym województwie śląskim”.
Nieprzypadkowo uroczyste otwarcie śląskiego RCK odbyło się właśnie w Bytomiu – mieście o silnych tradycjach społecznych i obywatelskich. To właśnie współpraca samorządu, organizacji społecznych i lokalnych instytucji bardzo często tworzy fundament dostępności, z której mogą korzystać mieszkańcy całego regionu.
Szczególnie cieszy nas obecność osób, które mają realny wpływ na kształtowanie polityki społecznej, dostępności oraz wsparcia osób z niepełnosprawnościami w województwie śląskim. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, PFRON, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, władz Miasta Bytomia, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu, a także Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, życzliwość, inspirujące rozmowy i wspólne budowanie dostępności komunikacyjnej dla osób ze specjalnymi potrzebami komunikacyjnymi.
Teraz żegnamy już Śląsk! Zostańcie z nami i sprawdźcie, które Regionalne Centrum Komunikacji odwiedzimy następnym razem.
Lokalizacje RCK można sprawdzić na interaktywnej mapie Google.















