Podczas uroczystości, oprócz przedstawienia usług, które dostępne są od 20 kwietnia dla mieszkańców podkarpacia, padło wiele ważnych słów i głosów wsparcia.
Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, przypomniała, że budowanie dostępnej przestrzeni publicznej to fundament równego traktowania. Jak podkreśliła, chodzi o to, aby każdy, niezależnie od stopnia sprawności, czuł się zaopiekowany i miał zagwarantowany pełen komfort, korzystając z usług publicznych czy będąc pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego.
Słowa wsparcia przekazał również Krzysztof Jarosz, Starosta Rzeszowski. Odczytane zostały również listy od Wojewody Podkarpackiego oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Niezmiernie ucieszyła nas obecność przedstawicieli kluczowych instytucji samorządowych, reprezentantów instytucji pomocowych, a także organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz lokalnych mediów. Najważniejsi tego dnia byli jednak goście, do których skierowane są usługi Regionalnego Centrum komunikacji. To z myślą o ich potrzebach powstało to miejsce.
Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji to kolejny krok w rozwoju działań na rzecz dostępności, komunikacji oraz wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami w województwie podkarpackim.
Lokalizacje RCK można sprawdzić na interaktywnej mapie Google





















