Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Opolu miało wyjątkowo ciepły i radosny charakter. Wśród uczestników dało się wyczuć atmosferę święta oraz dumy – zarówno ze strony pracowników Centrum, osób korzystających ze wsparcia RCK, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jak i lokalnych władz oraz zaproszonych gości.
Kierowniczka RCK w Opolu, Joanna Gurazdowska, podczas swojego wystąpienia podziękowała zespołowi za zaangażowanie, pasję i poczucie misji, które na co dzień wkładają w swoją pracę.
Szczególne podziękowania kierujemy również do Biura ds. Dostępności Urzędu Miasta Opola (Biuro ds. Dostępności) za wsparcie w upowszechnianiu informacji o wydarzeniu oraz o działalności Regionalnego Centrum Komunikacji.
RCK w Opolu znajduje się w spokojnej, zielonej części miasta. To miejsce ma swoją niepowtarzalną atmosferę, którą współtworzą nie tylko pracownicy, ale także… okoliczni goście. Regularnie pod oknami Centrum pojawiają się zwierzęta, które z czasem doczekały się własnych imion. Zespół wypatruje między innymi bażanta Błażeja, sarny Sandry czy jastrzębia Józefa. Tym razem jednak żadne z nich nie pojawiło się na uroczystości. „Być może zawstydziły się tak dużą liczbą gości” – żartował koordynator RCK w Opolu, Adrian Gasiewicz.
Lokalizacje RCK można sprawdzić na interaktywnej mapie Google.















